Haberler > En büyük yolcu gemisi Harmony of he Seas 2016 Nisanda geliyor.

Royal Caribbean firması tarafından Fransa’da inşa ettirilmekte olan dünyanın en büyük yolcu gemisi 2016 yılının Nisan ayında tamamlanacak.
Dünyanın en büyük yolcu gemisi sıfatıyla suyla buluşacak olan geminin ilk seferi Barcelona’dan Roma’ya olacak. Royal Ceribbean firmasına ait gemi personel dahil 7 bin 800’ün üzerinde kişi taşıma kapasitesine sahip olacak.
STX Fransa Tersanesi'nde inşası devam eden geminin son blokları da geçtiğimiz günlerde tersaneye getirildi. Tersaneden çekilen görüntülerde geminin şekillenmeye başladığı göze çarpıyor.
Dev yolcu gemisinin  brüt tonaj ağırlığı  226 bin ton  olacak. Yüksekliği  361 metre olan gemi saatte 23 knot (42km/s) hıza çıkabilecek. 
Geminin Central Park adı verilen alanında gerçek ağaçlar ve çimenler kullanılacak. Geminin havuz bölümünde ise büyük bir kaydırağın yer alacağı belirtiliyor. Su parkını tasarlayan mühendislik firmasından Josh Martin, bu kaydırakların Royal Caribbean tarafından ilk kez gemilerde kullanıldığını belirtti. 
Geminin bir diğer öne çıkan özelliği ise bar kısmında robot barmenlerin hizmet verecek olması. Bar bölümünde el yapımı olarak hazırlanan içecekler robot barmenler tarafından servis edilecek.
Lüks kamara seçenekleriyle yolcularına keyifli bir seyahat vadeden gemide spor tutkunları da unutulmamış. Spor tutkunları için gemide 2 adet kaya tırmanış duvarı, tepeden inmek için çelik halatlar, buz pateni pisti, gerçek boyutlarda basketbol sahası ve mini golf sahası yer alıyor.
Aynı sınıfta inşa edilen ve henüz adı belirlenmemiş olan serinin dördüncü gemisinin 2018 yılında hizmete alınması planlanıyor.

Kaynak:ulasimonline
25 Haziran 2015, Perşembe