Haberler > Volvo Ocean Racein galibi Abu Dhabi Takımı oldu.

Dokuz aydır devam eden Volvo Ocean Race, bugün İsveç’in Göteburg kentinde finiş gördü. Volvo Ocean Race dokuzuncu ve son ayağını, Team Alvimedica kazandı.
Yarışın dokuzuncu ayağını Türk/Amerikan takımı Alvimedica kazanırken, dokuz ayaktan topladıkları puanlar ile Briton Ian Walker skipperlığında Abu Dhabi Ocean Racing ekibi birinci oldu.
2014 - 2015 Volvo Ocean Race, toplam 38.739 deniz mili uzunluğundaki rota dokuz ayda tamamlandı. Genel klasmanda birinci olan Abu Dhabi Ocean Racing ekibi, son yarışı beşinci sırada tamamladı. 
Volvo Ocean Race'in 1000 deniz mili uzunluğundaki dokuzuncu ve son ayağı, Fransa’nın Lorient kentinden start aldı ve Hollanda’nın Hague kentinde pit stop yaptıktan sonra, İsveç’in Göteburg kentinde son buldu. Alvimedica zaferi sonrasında yedi teknenin hepsi de en az bir yarış ayağı kazanmış oldu. 
Abu Dhabi Ocean Racing, 2 etap hariç hep ilk üç içinde kalmayı ve iki kez de etapları birinci sırada bitirmeyi başararak, topladığı puanlar ile şampiyonluğu kazandı. 
Danimarkalı ekip Team Brunel, 2014 – 2014 Volvo Ocean Race serisini ikinci sırada tamamlamayı garantiledi. Son ayağa puan puana girdikleri rakipleri Çin’li Dongfeng Race Team, etabı dördüncü sırada bitirince yarışta ikinciliği kazandılar. Çin’li Dongfeng Race Team ise genel klasmanda üçüncü sırayı aldı.
İspanya’dan yarışa katılan MAPFRE ekibi ile Team Alvimedica ise topladıkları 34 puan ile eşit durumdalar. MAPFRE ekibi son yarışı üçüncü bitirerek, etabı birinci bitiren Türk / Amerikan takımı ile aynı puanda yarışı tamamlamış oldu. 
Eşitlik Cumartesi günü Göteburg’da koy içinde yapılacak serinin son yarışında bozulacak. 
Kaynak:yatvitrini
24 Haziran 2015, Çarşamba