Haberler > Gümbet’teki Deniz Dibi Atıklarının Azaldı Gözlendi.

Bodrum Deniz Dibi Temizliği Kampanyası’ kapsamında süren çalışmalarda dalgıçlar bu sefer Gümbet Koyu’nu temizledi. 
15 Mart - 05 Haziran 2015 tarihleri arasında Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen “Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası” 17 Mayıs Pazar günü Gümbet'te devam etti. Bodrum Belediyesi personelinden oluşan gönüllü dalgıçlar tarafından sabah saatlerinde başlatılan çalışmalar gün boyu sürdü. Çalışmalara ayrıca belediyenin ilgili müdürlüklerinden görevliler ile iki tekne ve gönüllü vatandaşlar da katılarak destek verdi.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve belediye meclis üyeleri ile birlikte temizlik çalışmalarını yerinde inceledi.
“GÜMBET GİBİ YOĞUN BİR LİMANDAN ÇIKAN AZ SAYIDAKİ ATIK, BİLİNÇLENDİĞİMİZİ GÖSTERİYOR”
Vatandaşların giderek çevre temizliği konusunda bilinçlenmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Öncelikle Sayın vekilimize bu hassas davranışı için teşekkür etmek istiyorum. Bildiğiniz üzere Bodrum Yarımadamızın bütün koylarını üç aydır temizliyoruz. Bugün de Gümbet Koyumuzda ve özellikle günübirlik teknelerimiz ile yatlarımızın bulunduğu bölgede temizlik çalışmaları yapmaktayız. 
Bu atıkların çıkması bizim ayıbımız diyordum ama Gümbet'te bulunan kaptan ve denizci arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Çünkü yoğun bir şekilde tekne trafiğinin yaşandığı Gümbet Limanı’ndan az denilecek kadar atık çıkarılması bizi mutlu etmiştir. Az atık çıkması, bizlere, çevre temizliği konusunda günden güne daha duyarlı olduğumuzu ve temizlik konusunda bilinçlendiğimizi göstermektedir. 
Deniz dibi temizliklerinde emeği geçen Bodrum Belediyesi personelime, temizlik çalışmalarına gönüllü katılan vatandaşlarımıza ve de yaptığımız tüm çalışmaları takip ederek her kesime duyuran, Türkiye'nin gündemine taşıyan basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.
Kaynak:aktueldeniz
21 Mayıs 2015, Perşembe