Haberler > Riva Yacht 88 Domino Super.

Riva Yacht'tan gerçek bir coupé devrimi, 88' Domino Super. Endüstriyel tarz, konfor ve performans açılarından yeni standartlar getirmek amacıyla geliştirilen 88' Domino Super'in dünya prömiyeri, ilk kez Eylül ayında Cannes Yachting Festival'de teşhir edilmeden önce, Monte Carlo'daki tanıtım toplantısında yapılacak. 
Toplam uzunluğu 26,70 metre (87.7'), maksimum genişliği ise 6,30 metre (20,8') olan yarışçı görünümlü, aerodinamik yapıya sahip 88' Domino Super, koyu tonlu "London Grey" rengindeki gövdesi ve kontrast oluşturan açık tonlu "Moon Grey" renkleri ile, ilk bakışta deniz üstünde mükemmel bir görünüme sahip.
Yeni güneşlenme güvertesi 88' Domino Super'e daha sportif bir görünüm katarken, ana gövdedeki büyük tek pencere çarpıcı bir tarz ortaya koyuyor. Yenilenmiş arka bölüm, yata dinamik bir görünüm veriyor. Yatın kıç bölümündeki yüzme platformu, su içine girebiliyor ve güverte seviyesine çıkabiliyor. Böylece servis botunun da güverteye alınması kolaylaşıyor. 88' Domino Super'in kokpiti sanki bir açık hava oturma salonu. Geniş C-şekilli bir kanepe/şezlong ilerisinde, kanepe ile bütünleşen bir yemek masası bulunuyor.
Camı geçtiğinizde iç mekanlar karşınızda, yaşam ve yemek yeme alanları ile köprü olarak organize edilmiş. Salon eşsiz deniz manzarası ile geniş bir alan. Dümen istasyonuna doğru yöneldiğimizde, sancak tarafında depo alanı oluşturulmuş. Ayrıca iki basamakla mutfak ve alt güverte birbirinden ayrılmış. Dümen bölümünde iki koltuk bulunuyor, tavan yüksekliğinde bir televizyon içeren duvar ile gizlenmiş. Televizyon elektrikli mekanizması ile, arzu edildiğinde yemek bölümüne döndürülebiliyor. 
88' Domino Super ​yatında merdivenlerden aşağıya inilmeye başlandığında, ilk karşımıza bir lobi çıkıyor. Daha sonra ise, üç konuk kamarası bulunuyor. Sancak tarafında arkaya doğru bir kapı açıldığında, yatın tüm genişliğini kullanan master kamaraya erişiliyor. Tüm kamaralar havadar ve iyi aydınlatılmış. Master kamaranın sancak tarafında, bir makyaj/çalışma masası ve isteğe bağlı ekstra olarak dolap üniteleri yer alabiliyor. İskele tarafında bir çift kişilik yatak ve karşısında duvara monte edilmiş bir televizyon ünitesi yer alıyor. Kamarada geniş bir banyo ve ferah bir giyinme bölümü de bulunuyor.
Kıç üstünde de dinlenmek için geniş alanlar var. Yeni coupé 88' Domino Super yatının performansı, sınıfının en iyisi. 88' Domino Super, standart olarak iki adet 2435-Mhp MTU 16V 2000 M93 motor ile donatılmış olarak üretilecek. 88' Domino Super standart motorları ile, 38 knot maksimum hıza erişebilecek, seyir hızı ise 34 knot. İsteğe bağlı bir başka konfigürasyon, çift MTU 16V 2000 M94. Bu motor seçeneği ile 40 knot maksimum hıza çıkılabiliyor, seyir hızı ise 35 knot.

Kaynak:Yatvitrini

19 Mayıs 2015, Salı

Haberin Diğer Resimleri
  • Riva Yacht 88 Domino Super.
  • Riva Yacht 88 Domino Super.
  • Riva Yacht 88 Domino Super.