Haberler > Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 için geri sayım başladı!

Yelken severlerin merakla beklediği, “Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015” için hazırlıklar sürüyor. İstanbul’u dünyaya tanıtan, bölgenin en büyük yelken yarışına bu yıl 30 ülkeden 100’e yakın teknenin katılması bekleniyor.
İstanbul’un önemli spor etkinliği Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015, 28 Mayıs’ta Caddebostan parkurunda başlayacak… İstanbul Boğazı’nda görsel ve heyecanlı bir şölen yaşatacak yarışta, heyecan 30 Mayıs’ta geleneksel Boğaz yarışı ile doruğa çıkacak ve 31 Mayıs Pazar günü son bulacak. 14. kez gerçekleşecek olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015’i kazanan takım, özel Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası’nı evine götürme hakkına sahip olacak. 
Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 yelken sporunu geniş kitlelerle buluştururken, İstanbul’un güzelliklerini tüm dünyayla paylaşarak önemli bir tanıtım görevi üstleniyor. Türkiye’de spor etkinlikleri konusunda öncü, ORG Sports ile  Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen, bu önemli uluslararası yelken yarışı Türkiye’de futboldan sonra en çok izlenen spor etkinlikleri arasında yer alıyor. 
İlk iki gün Caddebostan açıklarında ön elemelerle başlayacak organizasyon, 30 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda devam edecek. Boğaz’ın, muhteşem yapıların, erguvanların oluşturduğu eşsiz fon ile hem İstanbullular, hem de canlı yayınlarla tüm yelken meraklıları “Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015” ruhunu yaşayacak.
“Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015” ile ilgili, ORG Sports Kurucusu Orhan Gorbon; “Bölgedeki en çekişmeli yelken yarışlarından olan organizasyonumuz, İstanbulluları yelken sporuyla buluştururken şehri de dünyaya tanıtmak için önemli bir görev üstleniyor. İzlemesi zevkli ve çevreyle dost yelken sporuna yönelik bu büyük yarışı, İstanbul Boğazı’nda 14 yıldır gerçekleştiriyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz.” dedi.
Turkcell Pazarlama Direktörü Dilara Demir Kısakürek, Turkcell Platinum’un 10 yıldır müşterilerinin hayatına hız, konfor ve keyif katan çözümler sunduğunu belirterek; “Bir ayrıcalıklar dünyası olarak tasarladığımız Turkcell Platinum’la müşterilerimizin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılarken, birçok alanda hayatlarını zenginleştirecek ayrıcalık ve fırsatlar sunuyoruz. Bosphorus Cup, yıllardır devam eden, merakla beklenen ve artık uluslararası boyutta takip edilen prestijli bir organizasyon. Bu organizasyona ismimizi vermekten ve destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimiz, Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 ile ilgili tüm merak ettiklerine ve sürpriz tekliflerimize Twitter hesabımızdan ve Platinum uygulamamızdan ulaşabilir. Ayrıca yarışı canlı izlemek isteyen müşterilerimizin, Platinum web sayfamızı veya Platinum uygulamamızı takip etmeleri yeterli.”
“Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015”;  Zekeriyaköy KÖY projesi,  TAV Havalimanları, Nespresso ve The Grand Tarabya tarafından da destekleniyor. Etkinliğin ana medya partnerliğini NTV Spor, ev sahipliğini İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu  üstleniyor. Diğer medya sponsorları arasında ise GQ ile MotorBoat & Yachting bulunuyor. 
Program:
28 Mayıs Perşembe        Antrenman Yarışı - Caddebostan Sahili
29 Mayıs Cuma              2 yarış - Caddebostan Sahili 
30 Mayıs Cumartesi        Boğaz Yarışı - Beşiktaş - Tarabya 
31 Mayıs Pazar               2 yarış - Caddebostan Sahili 
 
Boğaz Yarışı’nı izleme parkuru: 
Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu-Arnavutköy, Aşiyan, Tarabya Koyu yarışın en iyi takip edilebileceği alanlar.
 
Kaynak:yatvitrini

13 Mayıs 2015, Çarşamba

Haberin Diğer Resimleri
  • Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 için geri sayım başladı!
  • Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 için geri sayım başladı!