Haberler > Van Dutchdan tamamen çevreci yat Van Dutch E.

Dutch, Van Dutch E ismiyle yeni bir elektrikli yat serisi piyasaya çıkaracağını açıkladı. 12.08 metre boyunda, 3.5 metre genişliğindeki yeni modelin gaz salınımlarını yüzde yüz yok ettiği açıklandı.
Elektrikli yat tasarımları son yıllarda git gide yaygınlaşmaya başladı. Bu elektrikli yat pazarının en son atılımı ise Van Dutch’dan geldi.  Günlük kullanımlar için benzersiz yatlar tasarlayan Van Dutch, Van Dutch E ismiyle yeni bir elektrikli yat serisi piyasaya çıkaracağını açıkladı. Yatvitrini’nin haberine göre  Aguri Technologies firmasıyla ortaklaşa yapılan çalışmanın sonucu ise, Van Dutch 40 modelinin elektrikli versiyonunun üretilmesi olacak. Aguri Technologies, elektrikli yarış arabaları, Formula E yarış serisi tecrübesine sahip bir firma. 
Yüzde 100 elektrikli motor sistemiyle, Van Dutch E serisinde gaz salınımımlarının yüzde 100 olarak yok edildiği, Van Dutch tarafından açıklandı. Bu elektrikli yat konseptinin, güç ve performans detayları hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu sebeple elektrikli yatın gücü hakkında net bir bilgiye sahip değiliz.
Van Dutch’ın CEO’su Anko Mast; ‘'Bu yaklaşım bizim için sadece tasarım, mühendislik veya üretim odaklı değil. Bu bizim için yaratıcılık, yenilik ve sürdürülebilirlik anlamlarını da taşıyor.’' dedi. Elektrikli konseptin ilk olarak uygulanacağı Van Dutch 40 modeli, 12.08 metre boyunda. Genişliği ise 3.5 metre.
Kaynak: Ulasimonline


5 Mayıs 2015, Salı