Haberler > Boat Showa bu yıl Kalamış Marina ev sahipliği yapacak.

Haliç’te düzenlenen Boat Show bu yıl mekan değiştirdi. Fuar, bu yıl 6-10 Mayıs arasında ‘Kalamış Yacht Show’ ismi ile Kalamış Marina’da gerçekleştirilecek
İki yıl üst üste Haliç’te düzenlenen Boat Show bu yıl mekan değiştirdi. Fuar, bu yıl 6-10 Mayıs arasında ‘Kalamış Yacht Show’ ismi ile Kalamış Marina’da gerçekleştirilecek. Yaklaşık 15 yıl sonra bir fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanan Kalamış Marina’da, 200’e yakın tekne sahibini arayacak. Fuarda geçen yıl Haliç’te olduğu gibi 250 milyon TL satış bekleniyor
EN BÜYÜĞÜ TÜRKİYE’DEN
İhale sürecinde olduğu için marinada bazı boşluklar oluştuğuna dikkate çeken fuarı düzenleyen Tara Organizasyon Başkanı Esin Göksel, “Bu süreç yaşanmasaydı Kalamış Marina’da boşluk bulma imkanımız olmayacaktı” dedi. Dünyada denizler üzerinde yapılan fuarları düzenleyen isimler arasında ‘tek kadın’ olduğunun altını çizen Göksel, “Bu yıl fuarda yer alan tekne ve yatların fiyatları 14 bin Euro’dan başlıyor, 15 milyon Euro’ya kadar çıkıyor. Fuarın en büyük tekneleri arasında yer alan 15 milyon Euro’luk tekne Türkiye’de üretildi. İlk kez kez Yacht Show’da yat severlerin beğenisine sunulacak” diye konuştu.
50 BİN ZİYARETÇİ
Tekne boylarının 3 metre ile 38 metre arasında değiştiğini belirten Göksel, “200 tekne, motor yat, mega yat ve yelkenliler fuarda sergilenecek. Türkiye’de ilk kez sergilenecek çok özel tasarımlar da olacak, ikinci el tekneler de. 2. el tekne pazarı son yıllarda bir hayli hareketlendi. Yacht Show Kalamış da Türkiye’nin tek ikinci el tekne fuarı olma özelliğini taşıyor ve yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Banka kredisiyle taksitle satılan tekneler, yatlar, mega yatlar, motor yatlar ve yelkenlilerde Yacht Show Kalamış’a özel yüzde 20 ile yüzde 70 arasında değişen indirimler var. Bu yıl fuarda ve sonrasında yapılacak satışların 250 milyon TL’yi bulmasını bekliyoruz” dedi.
Azuree 33C test edilecek
Dünyaca  prömiyeri CNR Avrasya Boat Show gerçekleşen Azuree serisinin en küçüğü Azuree 33C Kalamış Yacht Show’da sergilenecek. İlk kez suda yelkenseverlerle buluşacak olan Azuree 33C ile deneme seyrine çıkmak isteyen ziyaretçiler için fuar süresince randevu ile Kalamış’tan test imkanı sunulacak. Kıraça Holding şirketlerinden Sirena Marine’in üretimi ile Avrupa’da da kendini kanıtlamış Azuree markası ilk teknesini 2010’da suya indirmişti. Sirena Marine’in CEO’su İpek Kıraç, “Azuree 33C Azuree ailesinin canlı, renkli ve yaratıcı yeni üyesi. Tamamen özelleştirilebilen Azuree 33C farklı kullanım ihtiyaçlarına cevap veriyor. Hem gövdesi hem de iç mekanı kişiselleştirilebilen Azuree 33C ile çok farklı bir tekne ürettik” dedi.  Markanın yenilenen Azuree 33C modeli, performans ve konforu bir arada sunan ve 2010 yılında 50. Genoa Uluslararası Boat Show’da Barca dell’Anno –Yılın Teknesi- ödülü alan Azuree 33 ile aynı gövdeye sahip.
Kaynak:ulasimonline


4 Mayıs 2015, Pazartesi