Haberler > Bodrum Global Run 2015.

Global Liman İşletmeleri, Bodrum Cruise Port tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Bodrum Global Run 2015” yarışlarına destek veriyor. Yarışma öncesi Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Cruise Port Liman müdürü Gonca Uygun, yapılacak yarışla ilgili basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Bodrum Cruise Port’ta başlayacak olan Bodrum Global Run 2015 koşusu, 10 kilometrelik bir parkurda gerçekleşecek. Geçen sene 15 kilometre olan parkur bu sene 10 kilometreye kısaltılmış. Başlangıç ve bitiş noktası ise yine, Bodrum Cruise Port. Yarışmadan elde edilecek gelir, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ''Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’'ne bağışlanacak.
Bodrum Belediyesinin destekleriyle, Global Liman İşletmeleri tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Bodrum Global Run 2015” koşusu 01-03 Mayıs 2015 tarihleri arasında Bodrum’da yapılacak.
Tanıtım toplantısında konuşan Bodrum Cruise Port Liman Müdürü Gonca Uygun, Türkiye ve Akdeniz bölgesindeki ticari ve aynı zamanda kurvaziyer limanlarındaki, fırsatları değerlendirmek için kurulan GLİ’nin Kuşadası, Antalya ve Bodrum’daki limanları ile Türkiye’deki kurvaziyer limancılık sektörünün %50’sini elinde bulundurduğuna dikkat çekti. Gonca Uygun konuşmasına şöyle devam etti; “Global Liman İşletmeleri bugün Montenegro, Malaga, Lizbon ve Singapur gibi yabancı limanları işleterek, 4.2 milyon yolcu trafiğine ulaşan yegane Türk liman operatörüdür.” dedi.
Bu yıl biri Bodrum’da diğeri Montenegro’da olmak üzere, iki yarış düzenleyeceklerini dile getiren Gonca Uygun; “Birinci yarış Bodrum’da olacak. İkinci yarış ise Eylül ayında Montenegro’da yapılacak. Her sene toplanan yarışçı ücretlerini belirli kurumlara bağışlıyoruz. Bu sene de Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’ne ışık olmayı ümit ediyoruz. Etkinlikler kapsamında Yol Project adlı müzik grubu konser verecek. Hafta sonu da olsa, Bodrum’a Bodrum Global Run 2015 vesilesi ile iki bin kişi getirerek Bodrum’a faydalı olmaya çalışıyoruz. Ekonomiye hareketlilik kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yapılacak olan atletizm yarışın gelirinin görme engelli çocuklar yararına bir derneğe bağışlanmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bodrum olarak bizim için en önemli nokta, Bodrum’a gelecek 1000 ile 1500 arasında kişinin Bodrum tanıtımına yapmış olacağı katkıdır. Bu birçok ülkede uluslararası gazetelerde yer alacak. Bodrum’un ismi tekrar gündeme gelecek ve Bodrum’un güzelliklerini tüm arkadaşlarına anlatacaklardır. Bu etkinliğin turizm sezonu başında, Mayıs ayında olmasının da sezona katkı sağlayacağı kuşkusuzdur. En büyük hayalim Bodrum guletiyle Barselona limanına gitmektir. İnşallah bunu Global Liman İşletmeleri ile en kısa sürede gerçekleştiririz.''
Öte yandan bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Bodrum Global Run 2015'e, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinden 1250 yarışmacının katılacağı belirtildi. Yarışmada kadın ve erkek sporcularda genel klasmanda ilk 5 dereceye giren sporcular ile kadın ve erkekler yaş kategorilerinde ilk 3’e giren sporcular ödül alabilecekler.
10 kilometrelik mesafede yapılacak olan Bodrum Global Run 2015 koşusunun startı, 3 Mayıs Pazar sabahı saat 9.00’da verilecek. Bodrum Cruise Port’tan Bodrum şehir merkezine doğru başlayacak olan koşu, Paşatarlası Sokak, Üçkuyular Caddesi, Atatürk Caddesi, Cevat Şakir Caddesi ve Neyzen Tevfik Caddesi’nde devam edip, Tepecik Camii’nden dönülerek aynı güzergahı takip edip yine Bodrum Cruise Port’ta sona erecek. 
 
Kaynak:yatvitrini

1 Mayıs 2015, Cuma