Haberler > Marmaris, haftayı start veremeden kapattı.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından düzenlenen ERGO-MIYC Kış Trofesi’nin ikinci ayak yarışları 30 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında yapılacaktı. 
Ancak hızı marinanın içinde bile 41 knot’a ulaşan lodos fırtınası iki gün boyunca hızını alamadığı için yarış da yapılamadı. Her saat başı filoyu bilgilendiren komite sonunda noktayı koydu.
ERGO-MIYC Kış Trofesi’nin ikinci buluşmasında biri offshore olmak üzere üç yarış yapılması planlanıyordu. Ne var ki sert rüzgar ve kaba dalga yüzünden filo marinadan çıkmayı bile başaramadı.
Ekipler ya teknelerinde ya da kıyıdaki lokanta ve cafe’lerde zaman öldürürken “en çok çalışan” hakemlerdi diyebiliriz. Sürekli havayı gözlediler, kimi zaman Komite Botu ile denize açılarak parkurun durumuna baktılar ve saat başı yarış ekiplerini bilgilendirdiler. 
Sonunda Pazar günü Marmaris Netsel Marina’nın içinde bile güneybatı yönlü rüzgarın 41 knot’a ulaştığı sırada “son uyarı zamanı” doldu ve saat 14.00’da yarışların iptal edildiği bildirildi. Yarşa dair ümitler de 7-8 Mart’ta yapılacak 3. Ayak’a kaldı.

İLK AYAK ÖDÜLLERİ DAĞITILDI
Bu sıkıntılı bekleyişi hareketlendiren etkinlik ise 10-11 Ocak’ta yapılan ilk ayağın ödül töreni oldu. IRC belgelerinin yenilenme dönemi olduğu için gerçekleşen tek yarışın sadece finiş zamanları alınmıştı. Yarış Komitesi, gelen belgelere göre değerlendirmesini yaptı ve Cumartesi akşamı sonuçları ilan etti. Ardından MIYC bahçesinde mangal partisi eşliğinde ödüller kazanan ekiplere verildi.
Ne var ki, Strekoza, Larimar, Papillon II ve Nazlı Deniz, IRC belgeleri henüz hazır olmadığı için ilk ayak yarışlarında değerlendirme dışı tutuldu.

RC1
Kayıtlı tekne sayısı: 4
1. Matrak II (Orhan Özdaş) 
2. Orfoz-Ex Arcora 4KMS (İskender Akbaş)
3. Lemon Sailing (Serhat Altay)
IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 6
1. Palmarina Sailing İzmir Yelken (Kaan Özgönenç)
2. Hayta (Zafer Öznur)
3. Exit (Emre Derman)
IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 6
1. M2 (Murat Demir)
2. Boomerang-UK Sails (Ziya Saltık)
3. Hadar (İhsan Kalaycı)
IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 7
1. Sarcastic (Deniz Yorulmaz)
2. Blue Bird II (Mehmet Özdaş)
3. Kanka (Gunter Babinski)

Kaynak: TurkSail
3 Şubat 2015, Salı

Haberin Diğer Resimleri
  • Marmaris, haftayı start veremeden kapattı.
  • Marmaris, haftayı start veremeden kapattı.