Haberler > Marmaris’te 2. Ayak’ta havaya dikkat!

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından ERGO Sigorta ana sponsorluğunda düzenlenen Kış Trofesi’nde ilk ayakta havasızlık yüzünden iki günde ancak tek yarış yapılabildi. 
Bu hafta sonu ikinci ayak için ekipler yine Marmaris’te buluşacak. Ancak tüm denizlerimizde fırtına bekleniyor. Bakalım Marmaris’in payına ne düşecek?
Termometre yükseliyor, barometre düşüyor… Havanın lodosa dönmesi ile birlikte tüm bölgelerimizde rüzgarın gücü artacak. 
Batı Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz’de fırtına beklentisi var. Özellikle Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de 40 knot’a ulaşacak güçlü rüzgarlar Cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren balkanlar üzerinden gelecek ve Pazar günü batı bölgelerimizi kaplayacak yağışlı hava sistemi ile birlikte denizlerimizde etkisini yitirecek.
Meteorolojik uyarıları dikkate alan TYH iç ve dış hatlarda 103 seferini iptal etti. Gökçeada ve Bozcaada'ya da vapur seferleri Salı gününe kadar duruduruldu. Uludağ'daki tatilciler ve turizm işletmeleri için de "fırtına alarmı" verildi.

MARMARİS’TE İKİNCİ AYAK YARIŞLARI VAR
Bu arada ERGO-MIYC Kış Trofesi’nin de 31 Ocak Cumartesi ile 1 Şubat Pazar günleri Marmaris’te ikinci ayak yarışları yapılacak. 
İlk ayağı “havasızlığa” kurban giden, ilk gün yarış yapılamayan, ikinci gün ise haftanın tek yarışının güçlükle gerçekleşebildiği Marmaris’te bu kez aksine bir tablo söz konusu.
İki günde toplam üç yarış yapılması planlanıyor. Hava koşullarına göre iki yarışın hangi gün yapılacağına Yarış Komitesi “denizde” karar verecek. İlk ayağın ödül töreni ise 31 Ocak Cumartesi günü gerçekleşecek.

SAĞNAKLARA DİKKAT
Rüzgarın durumuna gelince…
Cumartesi ve Pazar günleri güney ve keşişlemeden 15-21 knot arasında bir hava bekleniyor. Açıklar ise çok daha sert. Ancak sağnaklarda kıyıya yakın bölgelerde de rüzgar hızının 27-30 knot’lık tokatlarla geleceği tahmin ediliyor.
2 Şubat Pazartesi günü Batı Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz beklenen yağışların ardından rahatlıyor, ancak sert rüzgarlar Marmaris’te öğle saatlerine kadar etkisini sürdürecek. Marmaris’te hava sıcaklığı 14-17 derece dolayında olacak.  
kaynak: TurkSail
30 Ocak 2015, Cuma

Haberin Diğer Resimleri
  • Marmaris’te 2. Ayak’ta havaya dikkat!
  • Marmaris’te 2. Ayak’ta havaya dikkat!